Zahrada

Zahradní technika nám má ulehčit práci. Je proto dobré vědět,
jak se jednotlivé stroje správně používají, abychom z práce měli radost a užitek.


Štípání s gumovým lanem

Štípání dříví sekerou má v procesu přípravy dříví na otop stále své místo. Se správnou technikou člověk může směle konkurovat hydraulickým štípačkám, protože za určitých okolností může být ruční práce rychlejší. Pro mě je to současně zábava blahodárná pro psychiku i fyzičku. Vedle vhodné sekery či kalače to chce i malý doplněk, aby člověk nestrávil sbíráním spadlých polen víc času než jejich štípáním.


Vertikutátor

Vertikutace je vedle sekání, zavlažování a hnojení další nezbytnou součástí péče o okrasný trávník. Nahrazuje namáhavé vyhrabávání tzv. stařiny, trávník provzdušňuje a prořezává, čímž podporuje jeho růst a odnožování. Mám pro vás základní informace o vertikutaci a o stroji, který ji provádí, tedy vertikutátoru.


Okružní pila

Zvuk tzv. cirkulárky je koloritem českého venkova. Na nějaký čas téměř ustal, ale už se zase vrací. Stále víc lidí si připravuje palivové dříví na zimu. Nejlepším nástrojem na dělení dřeva je okružní pila s kolébkou, s vysokým výkonem
a bezpečnostními prvky. Představím vám její hlavní části a poradím, jak s ní pracovat bez rizika úrazu.Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového

PF2022

01.01.2022

Všechno nejlepší v novém roce!

Taky se vám to plete? Bodejť by ne, když frézka je větší než fréza. A nikdo pořádně neví, jak to vzniklo. Tak jsem pátral v Akademii věd ČR. A nedopadlo to nejlíp.

S kamarádem Pavlem Zemanem jsme trochu blbli a před kamerou jsme vyrobili další poličku, která patří k mým konstruktérským prvotinám.